۸ کشف عجیب باستانی که داستان هایی بسیار ترسناک را روایت می کنند [قسمت اول]


۱۷ اردیبهشت , ۱۳۹۶
ارسال شده توسط
دسته بندی:
به اشتراک بگذارید:

در جهان اطراف ما هر روز اتفاقات و ماجراهای عجیبی رخ می دهد. این مسئله از دیرباز تا به حال ادامه داشته و مسئله تازه ای به شمار نمی رود. در دوران باستان نیز رویدادهایی اتفاق افتاده اند که به سختی می توان آن ها را باور کرد. علی رغم آنکه برخی از موارد امروزی و گذشته مشابه هم هستند، اما دنیای باستان ماجراهایی داشته که اکنون دیگر شاهد آن ها نیستیم.

برخی از اکتشافات باستانی ماجراها و داستان هایی را آشکار می کنند که باورش بسیار مشکل به نظر می رسد. تعدادی از اتفاقات ناگواری که در گذشته رخ داده بسیار ترسناک هستند و به نظر می رسند که از داستان ها و کتاب های وحشتناک الهام گرفته شده اند. روزگشت در این مقاله قصد دارد ۸ مورد از آن ها را بررسی نماید.

۱- تعدادی بازوی قطع شده

یک تیم تحقیقاتی که در فرانسه مشغول به کار بودند، گوشه ای از گذشته وحشتناک بشر را آشکار نمودند. آن ها ۷ عدد بازوی قطع شده که به شکل وحشیانه ای جدا کشته بودند را در یک گودال متعلق به ۶۰۰۰ سال پیش پیدا کردند. کسانی که در این چاله دفن شده بودند، در آن زمان به کشاورزی می پرداختند؛ هرچند که یکی از اجساد به یک کودک تعلق داشت.

پس از آنکه بازوها به درون گودال انداخته شدند، اجساد کامل روی آن ها پرتاب گشته بود. بازوها هنوز هم به صورت سالم باقی مانده اند، اما جمجمه ها چنین شرایطی را دارا نیستند. هنوز مشخص نیست چه بلایی بر سر افراد یاد شده آمده است. تنها اطلاعات ما این است که می دانیم اتفاقی ناگوار در زمان های قدیم رخ داده است.

ما هنوز نمی دانیم چه کسی آن ها را کشته و بازوها به چه دلیل جدا شده اند. پیدا شدن چنین گودالی باز هم این فرضیه را مطرح می کند که زندگی در ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بسیار وحشیانه بوده است.

۲- مومیایی های فرانکناشتاین

۱۵ سال پیش باستان شناسان اجساد یک زن و مرد را در کشور اسکاتلند پیدا نمودند. آن ها بیش از ۳ هزار سال پیش جانشان را از دست دادند. نکته جالب آنکه پس از مردن آن ها بلافاصله دفن نگشتند. بدن های این زن و مرد به دورن باتلاقی در کشور یاد شده انداخته شدند و برای ۳۰۰ تا ۶۰۰ سال مومیایی گشتند. پس از این ماجرا آن ها سرانجام در خاک آرام گرفتند.

نکته عجیبی درباره این اجساد به چشم می خورد. آرواره زن یاد شده برای جمجمه او اندکی بزرگ بود و اندام های مرد نیز در سر جای خود قرار نداشتند. پس از ۱۰ سال آزمایش های دی ان ای انجام گرفت و اطلاعات هولناکی به دست آمد. اجساد پیدا شده به دو انسان تعلق نداشتند. آن ها ۶ فرد بودند که استخوان های شان کنار هم قرار داده شده بود.

جسد زن یاد شده کنار استخوان های افرادی قرار گرفته بود که در همان زمان درگذشته بودند. استخوان مردها نیز به هزاران سال پیش تعلق داشتند. باستان شناسان اعتقاد دارند که هنگام کنار هم قرار گرفتند استخوان ها، اجساد در شرایط محفوظ و مومیایی به سر می بردند.

۳- مرد شکنجه شده

باستان شناسان در کشور بلغارستان جسدی را پیدا کردند که در آن داستانی وحشتناک نهفته بود. یک میله فولادی در سینه بدن فرد یاد شده فرو رفته بود. کسانی که وی را به قتل رسانده بودند، با استفاده از این میله  جسد او را به قبرش دوخته بودند. او در قرن ۱۳ میلادی به شکلی هولناک درگذشته است. پای چپ او قطع گشته و به طور ناشیانه ای در قبر انداخته شده است. به نظر می رسد که وی در زمان این اتفاق همچنان زنده بوده است.

این گونه تصور می شد فردی که دارای عضوی ناهنجار در بدن خود است، توسط شیطان تسخیر گشته و باید برای رها شدن از شر آن درون قلبش یک میله آهنی فرو نمود.

 ۴- حیوان های آدم خوار تئوتیئواکان

باستان شناسان در منطقه تاریخی تئوتیئواکان مکزیک، مکانی را پیدا کردند که به نظر برای نگهداری حیوانات استفاده می شد. درندگانی مانند ببر و پوما در این محل نگهداری می شدند و کشیش ها قربانی های مخصوص به خدا را جلوی آن ها می انداختند. هنوز هم تعدادی از استخوان های قربانیان در مکان یاد شده یافت می گردد.

پژوهش های انجام گرفته نشان داد که در میان رژیم غذایی قربانیان ذرت نیز وجود داشته است. همچنین نقاشی هایی مشاهده گشت که خورده شدن قلب انسان ها توسط حیوانات را نشان می داد.

منابع:

listverse

به اشتراک بگذارید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*


مقالات مرتبط