۸ داستان عجیب و اسرار آمیز درباره سردخانه ها که به سختی آن ها را باور خواهید کرد [قسمت دوم]


۱۷ اردیبهشت , ۱۳۹۶
ارسال شده توسط
دسته بندی:
به اشتراک بگذارید:

یکی از مسائلی که به طور حتم با آن مواجه خواهیم شد، مرگ است. مسئله مرگ و سفر به دنیای دیگر همواره در طول تاریخ مطرح بوده و افراد مختلف روایت های زیادی درباره آن داشته اند. در هر صورت پس از آنکه فردی جانش را از دست می دهد، به سردخانه منتقل می شود تا مراحل بعدی انجام گیرد. در همین جاست که ماجراهای عجیب و اسرار آمیزی رخ می دهند.

تا به حال گزارش های عجیب و باور نکردنی از سردخانه های نقاط مختلف جهان شنیده شده که بسیار شگفت انگیز هستند. از زنده شدن مرده ها تا شنیده شدن صداهای عجیب و غریب، همه و همه در ردیف ماجراهای این چنینی قرار می گیرند. روزگشت در این مطلب قصد دارد ۸ داستان باور نکردنی درباره سردخانه های مختلف را برای شما بیان کند. قسمت اول این مقاله منتشر شده و شما می توانید از این لینک به آن دسترسی داشته باشید.

۳- زندان سالزبری

فردی به نام جان جی ویور در طول جنگ های داخلی آمریکا سواره نظام بود. هنگامی که وی زندانی گشت، به خوبی تحت درمان قرار گرفت و سپس به زندان سالزبری در کارولینای شمالی انتقال یافت. او در زندان با انبوه زیادی از زندانی های گرسنه مواجه شد. جیره بسیار سفت و سخت بود و گاهی اوقات هیچ غذایی به افراد داده نمی شد. به علاوه، رطوبت و گل در ماه های بارندگی همه جا را فرا می گرفت و بسیاری بر اثر بیماری های مختلف جانشان را از دست می دادند.

نگهبانان هر روز جسدها و افراد دم مرگ را جمع کرده و آن ها را در سردخانه روی هم می انباشتند. با این حال موضوع یاد شده تازه آغاز روز بود. پس از آنکه اجساد در سردخانه قرار داده می شدند، یک ماشین تمام آن ها را برای دفن کردن در گورهای دسته جمعی انتقال می داد. با این وجود تعداد مرده ها به قدری زیاد بود که سردخانه هیچگاه خالی نمی گشت.

۲- انتقال چند باره به سردخانه

فردی به نام رابرت هاگز در سال ۱۹۰۱ میلادی توسط پلیس دستگیر شد و به بیمارستان انتقال یافت. پس از آزمایش های اولیه ای که روی وی انجام گرفت، مشخص شد که او هنگام رسیدن به بیمارستان مرده است. بنابراین جسد آقای هاگز به سردخانه منتقل شد. وی درون محفظه ای سرد قرار گرفت و کاملا مشخص بود که حادثه مذکور یک فاجعه برای پلیس به شمار می رفت. اما او ناگهان روی میز زنده شد و شروع به نفس کشیدن نمود.

پزشکان و پلیس خیلی سریع خودشان را به محل رساندند. وی برای آزمایش های بعدی روی تخت بیمارستان انتقال یافت تا مراحل دیگر انجام شود. اما او لحظاتی بعد دوباره جانش را از دست داد و دیگر زنده نشد. بنابراین وی باز هم راهی سردخانه گشت. پزشکان هیچگاه نتوانستند علت مرگ آقای هاگز را بفهمند، اما کهولت سن و یا مسمومیت از علل گفته شده به شمار می رفت.

۱- جمجمه متحرک

شوخی های عجیب و غریب در سردخانه ها معمولا مشاهده می گردند. تا به حال موارد زیادی از نقش بازی کردن دانشجویان پزشکی و نمایش جن زدگی دیده شده، اما موردی که برای یک پزشک پیش آمده، با سایر اتفاق ها تفاوت دارد.

بر اساس داستانی که وی در سال ۱۸۸۴ میلادی به روزنامه نیو اورلآن گفته، وی بیماری مبتلا به آنوریسم داشته است. به علت پیچیده بودن موضوع، وی تصمیم گرفت پس از مرگ این فرد او را کالبد شکافی نماید. فوت بیمار خیلی زود فرا رسید و جسد به سردخانه انتقال یافت.

پزشک یاد شده در نیمه های شب به سردخانه مراجعه کرد و عملیات کالبد شکافی را آغاز نمود. در هنگام کار وی صدای عجیبی از گوشه اتاق شنید. او به شدت غافلگیر گشت، زیرا گمان می کرد که وی تنها فرد زنده در اتاق است. پزشک یاد شده مکانی که از آن صدا می آمد را مورد بررسی قرار داد، اما چیزی بیشتر از ۵ عدد جمجمه ساکن پیدا نکرد.

او دوباره به کار خود باز گشت، اما لحظاتی بعد جمجمه ای را مشاهده کرد که به سمتش حرکت می نمود. وی از این اتفاق وحشت کرد و چشم از جمجمه بر نمی داشت. جمجمه باز هم به حرکت خود ادامه داد و به سمت پزشک می آمد. دکتر وحشت زده سریع از جای خود بلند شد و جمجمه را برداشت. مشخص گشت یه یک موش جمجمه را حرکت می داده و خبری از ارواح نبوده است.

منابع:

listverse

به اشتراک بگذارید:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*


مقالات مرتبط